مشاوران پروژه مجموعه فرمول ۱ و کارتینگ آیلند

از آنجا که دانش این حوزه در کشور وجود ندارد، به منظور رعایت استانداردهای بین المللی باید از مشاورین بنام بین المللی در این زمینه بهره جست. تمام مراحل ساخت، تجهیز و ارائه خدمات مطابق با استانداردهای بین المللی و با همکاری مشاوران زبده در این حوزه صورت میگیرد تا کیفیت و ایمنی ساختمانها و تجهیزات را تضمین کنند. مشاوران این پروژه عبارتند از: شرکت Broadway Maylan انگلیس در بخش شهرسازی، شرکت Apex انگلیس در بخش بازبینی طرح پیست و مدرسه اتومبیل رانی، شرکت Tilke آلمان در بخش طراحی پیست، شرکت IMM انگلیس در قسمت مدلهای تجاری و شرکت Slik-Ayari در قسمت بهره برداری از پیست.

با توجه به وجود شرکت بین المللی و بنام Schreiner Consulting به عنوان مشاور طراحی پیست و بکارگیری تجهیزات و مواد اولیه مرغوب در ساخت پیست فرمول یک سرزمین ایرانیان، این پیست با استاندارد Grade A طراحی شده و ساخته خواهد شد. این امر امکان برگزاری مسابقات کشوری، منطقه ای و بین المللی را در پیست فراهم می کند.

مشاور تهیه طرح جامع پروژه آیلند یکی از معتبر ترین و بزرگترین شرکت های شهر سازی در اروپا می باشد که در سال ۲۰۱۰ به این مهم دست یافته است.

از مهمترین پروژه های این شرکت می توان به یاس لند شهر دوبی، وایت سیتی شهر باکو و پروژه مینازاید شهر دوبی اشاره کرد.
این شرکت بعنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین شرکتهای شهر سازی، معماری و طراحی در سطح اروپا و جهان می باشد که جهت بازبینی طرح جامع به عنوان مشاور شرکت توسعه سیاحان ایران زمین (TSI) فعالیت میکند.

یک شرکت بین المللی آلمانی است که در صنعت ورزش های موتوری فعالیت کرده و خدماتی چون مشاوره، طراحی و نظارت بر ساخت پیست های اتومبیل رانی را ارائه میدهد. ۱۰ پیست از میان ۱۷ پیست فرمول یک در جهان توسط این شرکت طراحی شده و طراحی پیست فرمول یک سرزمین ایزانیان هم به عهده این شرکت است.

مجموعه شراینر یک شرکت مهندس مشاور اتریشی و طراح و مجری بیش از ۷۰ پروژه مطرح کارتینگ مشابه این پروژه در دنیاست. این مجموعه طراحی این پیست ها را بر عهده داشته است. وی رئیس کمیته طراخی فدراسیون جهانی کارتینگ CIK FIA و عضو هیئت رئیسه کمیته ایمنی پیست ها میباشد. به واسطه طراحی آقای شراینر، پیست کارتینگ سرزمین ایرانیان میتواند نامزد اصلی برگزاری مسابقات قهرمانی جهان کارتینگ در سالهای آتی باشد.

این شرکت دانمارکی با مدیریت آقای پیترهانسن، در صنعت ورزش های موتوری فعالیت کرده و به ارائه مشاوره در طراحی مدل های اقتصادی این پیست می پردازد. طراحی مدل های کسب و کار پیست های موتور سواری / اتومبیل رانی و ارائه خدمات مشاوره ای به دولت هایی چون مالزی، بحرین، ابوظبی و غیره بخشی از سوابق درخشان این مجموعه محسوب میشود.

طراحی مدل های اقتصادی کسب و کار و مدیریت عملیات کارتینگ از حوزه های همکاری این مشاور بین المللی با کارتینگ سرزمین ایرانیان می باشد.