اقتصاد پویا

به واسطه مدل اقتصادی مناسبی که برای مجموعه در نظر گرفته شده است، جریان اقتصادی قابل توجهی در این منطقه جاری خواهد بود. تحلیل های انجام شده و طرح های توجیهی تهیه شده برای مجموعه به خوبی این مهم را نشان میدهند، به طوری که شاخص های اقتصادی به دست آمده، سرمایه گذاری مطمئن و سود آوری را نوید می دهند. شایان ذکر است مدل اقتصادی مجموعه بر پایه قرارگیری پیست در منطقه ویژه اقتصادی بوده و با کمک مشاورین صاحب نام و با تجربه بین المللی تدوین شده است.

مدل اقتصادی مجموعه اتومبیل رانی

به دلیل وجود عوارض گمرکی و محدودیت واردات انواع خودرو، اقتصاد مجموعه های اتومبیلرانی در کشور نابسامان است. مجموعه اتومبیلرانی سرزمین ایرانیان این مشکل را با ارائه ی ایده ای مناسب و اقتصادی رفع کرده است به گونه ای که براساس مطالعات اقتصادی انجام گرفته، این مجموعه به یکی از سودآورترین بخشهای سرزمین ایرانیان تبدیل خواهد شد. منطق اصلی مدل اقتصادی این مجموعه، قرارگیری پیست فرمول یک در داخل منطقه ویژه اقتصادی میباشد. بدین ترتیب امکان استفاده از مزایای متعدد منطقه ویژه اقتصادی از جمله معافیتهای مالیاتی در واردات خودرو، قطعات، لوازم یدکی و مصرفی، واردات تکنولوژی، صادرات مجدد و غیره برای مجموعه اتومبیلرانی میسر خواهد شد.

واردات کم هزینه

وجود پیست در منطقه ویژه اقتصادی، امکان استفاده از مزایای این منطقه از جمله معافیتهای مالیاتی، گمرکی و همچنین واردات خودروهایی که نمی توان به سرزمین اصلی وارد نمود را برای اعضای مجموعه فراهم میکند. همچنین استفاده از معافیت پرداخت سود و عوارض گمرکی در لوازم یدکی و تجهیزات مصرفی و امکان اجاره خودروهای اسپرت و خاص با قیمت پایین از سایر مزایای این پیست میباشد. بدین ترتیب افراد می توانند با هزینه های بسیار پایین مالک خودروهای خاصی شوند که امکان آن در سرزمین اصلی وجود ندارد. همچنین قادر خواهند بود تا ازپیست به صورت زمانبندی شده در طول سال استفاده کنند.

نزدیکی به فرودگاه بین المللی امام خمینی

یکی از نیازمندیهای اصلی چنین پروژه هایی، دسترسی درجه یک به فرودگاه بین المللی است. سرزمین ایرانیان علاوه بر دسترسی های مناسب جاده ای و ریلی، از دسترسی بسیار مناسب هوایی نیز برخوردار است. فرودگاه بین المللی امام خمینی در هفت کیلومتری پروژه کمک شایانی به ارتباط تمامی بخشهای پروژه از جمله مجموعه اتوموبیل رانی با کشورهای خارجی می کند.