بخش اول: بخش اقامتی واقع در کاربری های تخصصی

مساحت کل امکانات بخش اقامتی که در داخل کاربری های تخصصی ساخته خواهند شد حدود ۴۷۶ هکتار است. کاربری هایی که دارای مجموعه های اقامتی هستند عبارتند از:

 • مجموعه چوگان
 • هتل ریزورت
 • آپارتمان ها و ویلاهای ساحلی
 • دهکده سلامت
 • دهکده گلف
 • مجموعه اقامتی کارکنان
 • باشگاه پرواز
 • دهکده دیپلماتیک

مجموعه های اقامتی سرزمین ایرانیان

سرزمین ایرانیان جهت تکمیل بسته ی خدمات ارائه شده، دارای چندین مجموعه ی اقامتی به مساحت ۸۶۳ هکتار است. این بخش را میتوان از دید کاربری ها به دو قسمت تقسیم کرد. بخشی از این مجموعه داخل کاربری های تخصصی مانند گلف یا چوگان قرار دارند که ساکنین این بخش های اقامتی می توانند از این کاربری های تخصصی به نحو مطلوبی بهره مند گردند. بخش دوم شامل دهکده های اقامتی محصور با سبک های مختلف معماری می باشد. این مجموعه های اقامتی از آپارتمان و ویلا در گونه های مختلف از نظر اندازه و سطح اشغال تشکیل شده اند و با استانداردهای روز، معماری متنوع و امکانات مدرن ساخته خواهند شد.

مجموعه اقامتی چوگان

سرزمین ایرانیان با قصد احیای ورزش باستانی چوگان، تنها ورزشی که در المپیک به نام ایران ثبت شده است، مجموعه ای با همین نام را در دل خود جای داده است. اولین و بزرگترین زمین چوگان کشور به همراه دهکده اقامتی چوگان در سرزمین ایرانیان خودنمایی خواهد نمود.
ویلاهای مجموعه چوگان در سه منطقه احداث خواهند شد. منطقه اول که دور زمین چوگان واقع شده است در فاز اول ساخته خواهد شد و دو منطقه دیگر در فازهای دوم و سوم توسعه چوگان ساخته میشوند. فضای اختصاص یافته به ویلاها و آپارتمانها حدود ۷۸ هکتار است. همچنین این مجموعه دارای پارکینگی با ظرفیت ۸۹۱۷ اتومبیل است. بخش دوم این مجموعه کاملا به دفاتر تجاری و آموزشی اختصاص یافته و بخش سوم ترکیبی از آپارتمانهای مسکونی، دفاتر تجاری و مراکز آموزشی است.

هتل ریزورت

 • این هتل شامل ۳۰۰ اتاق با معماری اصیل ایرانی بوده و در مجموعه ی هاب گردشگری پروژه قرار دارد. این هتل که در عرض و با ارتفاع کم ساخته میشود، در کنار دریاچه واقع شده است. در بخش های مختلف این قسمت از نمادها و معماری اصیل ایرانی استفاده خواهد شد. ساختمان هتل در مجاورت رودخانه با حفظ هویت معماری ایرانی طراحی شده است. پلی که دو طرف رودخانه را به هم متصل می کند نیز مشابه سی و سه پل اصفهان طراحی و ساخته خواهد شد.

آپارتمانها و ویلاهای ساحلی

 • این مجموعه در فاز دو و سه توسعه و در قسمت پایین دست رودشور ساخته خواهد شد. این بخش شامل ویلاهای لوکس با نمای دریاچه در نزدیکی بلوار جردن و مرکز شهر می باشد. دسترسی به این ویلاها از طریق بلوار جردن و کمربندی گلف امکان پذیر است. تعداد ساکنین در نظر گرفته شده برای این منطقه حدود ۵۰۰۰ نفر بوده و تنها ۷٫۳ هکتار فضای سبز در منطقه ایجاد می شود.

دهکده سلامت

 • دهکده سلامت سرزمین ایرانیان از لحاظ کاربری به چهار بخش درمانی، مراقبت های ویژه سالمندان، آموزشی و اقامتی تقسیم میشود. این دهکده دارای امکانات اقامتی ویژه ای در هر بخش برای گروه های مختلف مانند سالمندان، بیماران، دانشجویان، اساتید و کارکنان مجموعه و غیره میباشد.
  وجود آب و هوای پاکیزه و تمیز و به دور از آلودگی صنایع مختلف شرایط مناسبی را برای بخش اقامتی دهکده سلامت جهت اقامت موقت یا دائم افرادی که نیازمند مراقبت های درمانی مقطعی یا طولانی مدت هستند، فراهم خواهد نمود. افراد ساکن در این مجموعه میتوانند از امکانات متنوعی از جمله خدمات به روز پزشکی ، آب درمانی، مراقبت های خاص سالمندان و غیره استفاده نمایند.
دهکده گلف سرزمین ایرانیان
دهکده گلف سرزمین ایرانیان

دهکده گلف

مجموعه گلف سرزمین ایرانیان اولین زمین گلف استاندارد کشور است که طی یک برنامه فازبندی بخش های اقامتی مشرف به این زمین زیبا با دریاچه های وصنوعی ساخته می شود.
این دهکده در دو فاز ساخته خواهد شد. در فاز اول ۴۰ ویلا و ساختمان باشگاه اعضا به عنوان نمونه همراه با امکانات پذیرش و زمین گلف ۹ حفره ای ساخته خواهد شد و در فاز دوم زمین گلف به ۱۸ حفره توسعه میابد.
آکادمی و هتل ریزورت گلف، مرکز کنفرانس، برج فانوس دریایی و ویلاهای گلف نیز در این فاز ساخته خواهند شد. این مجموعه با یک مسیر مشجر به هاب گردشگری و دهکده اقامتی و فرهنگی با سبک مدرن متصل بوده و از سوی دیگر با تله کابین به هاب گردشگری مرتبط است.

مجموعه اقامتی کارکنان

سرزمین ایرانیان در افق نهایی طرح خود حدود سی هزار شغل ایجاد خواهد کرد. از این رو بخشی از مجموعه جهت اقامت کارکنان به عنوان دهکده اقامتی کارکنان در نظر گرفته شده است.
این مجموعه در فاز سه توسعه سرزمین ایرانیان ساخته می شود و شامل آپارتمانها و ویلاهایی برای شاغلین در کل مجموعه است. مزیت این قسمت نزدیکی به امکانات ورزشی و رفاهی برای کارکنان، نزدیکی به ایستگاه اتوبوس برای دسترسی به نقاط مختلف پروژه و به متروی پرند و مدارس برای بچه های ۶ تا ۱۸ سال میباشد.

دهکده اقامتی کارکنان سرزمین ایرانیان
دهکده اقامتی کارکنان سرزمین ایرانیان

باشگاه پرواز

مجموعه ی دهکده پرواز سرزمین ایرانیان شامل کاربری های تخصصی مربوط به پرواز از جمله خدمات آموزشی و تفریحی پرواز در سطوح مختلف با هواپیماهای متنوع است و در فاز سوم توسعه سرزمین ایرانیان ساخته میشود. این منطقه دارای ۲۵۴ ویلا با سرانه ی بالای فضای سبز خواهد بود. همچنین ویلاهای بزرگ مشرف به باند پرواز دارای آشیانه خصوصی نگهداری هواپیما نیز میباشند.
باشگاه پرواز سرزمین ایرانیان
باشگاه پرواز سرزمین ایرانیان
دهکده دیپلماتیک سرزمین ایرانیان
دهکده دیپلماتیک سرزمین ایرانیان

دهکده دیپلماتیک

دهکده دیپلماتیک با توجه به کارکرد خود، با امنیت بالاتری نسبت به سایر بخشهای اقامتی طراحی شده است. این دهکده که از ۳ بخش مجزا تشکیل شده است، با ظرفیت بیش از ۲۶۰۰ نفر شامل ویلاهای بزرگ و زیبا، مشرف به پارکها و فضای باز و سبز و وسیع میباشد. این منطقه که دارای امنیت بالایی بوده و با دیوارهای بلند و دوربینهای مدار بسته کنترل میشود برای دیپلمات ها، سفرا، افراد سیاسی و سایر کسانی که نیازمند آرامش فکری و امنیت بالایی هستند، مناسب خواهد بود.